Konkursy historyczne w roku szkolnym 2021-2022

Opublikowano: czwartek, 09, czerwiec 2022

 

Uczniowie klasy siódmej i ósmej w roku szkolnym 2021-2022 brali udział w Powiatowych Konkursach Historycznych organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia Pińczów.
Uczennica klasy ósmej Zuzanna Klamińska zajęła I miejsce w konkursie "Wojny obronne Rzeczypospolitej w XVII wieku". 
Kacper Zarzycki uczeń klasy ósmej został finalistą konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni bohaterowie".

Gratulacje!

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Bal karnawałowy w przedszkolu

Opublikowano: piątek, 25, marzec 2022

    W dniu 14.02.2022r. w Publicznym Przedszkolu w Sędowicach odbył się bal karnawałowy.
 W przystrojonej sali balonikami, serpentynami i maskami każdy przedszkolak od 3 latka do 6 latka zaprezentował się w swoim stroju balowym wcielając się w różną postać bajkową. 
Można było spotkać ,,Elsę z Krainy Lodu'', ,,Czarnoksiężnika'', ,,Strażaka Sama'', ,,Wróżki'', ,,Księżniczki'', ,,Kota'', ,,Motylki'' i ,,Smoka''. Dzieciom przybliżono tradycje i  zwyczaje związane z karnawałem. Każde z nich wzięło udział w różnych konkursach i zabawach takich jak: ,,Zadania z balonikami'', ,,Wężowy taniec'', ,,Pociąg'', ,,Taniec w parach z balonami'', ,,Brakujące krzesełko''. Podczas pląsów w rytmie disco wszyscy bawili się wesoło i uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci udały się na słodki poczęstunek, a następnie pozowały do zdjęć. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

    Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. 

 

„Laboratoria Przyszłości” – program realizowany w ramach „Polskiego Ładu”

Opublikowano: środa, 01, grudzień 2021

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości” jest to inicjatywa skierowana do szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki programowi szkoła otrzymała środki finansowe w wysokości 30 tys. zł na zakup nowoczesnych narzędzi (mm. in. drukarki 3D, maszyny do szycia, narzędzi majsterkowicza, narzędzi do prac ręcznych, plastycznych i innych pomocy dydaktycznych),  wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości, takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów.

 

PRZEDSIĘWZIĘCIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI POD NAZWĄ „POZNAJ POLSKĘ”

Opublikowano: środa, 01, grudzień 2021

 

 

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” Gmina Michałów otrzymała Dofinansowanie w wysokości 40 348,00 zł na organizację wycieczek szkolnych dla uczniów następujących szkół:

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Górach – klasy I-III

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Górach – klasy IV-VIII

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie - klasy I-III

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie – klasy IV-VIII

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Sędowicach - klasy I-III

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Sędowicach – klasy IV-VIII

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Węchadłowie - klasy I-III

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Węchadłowie – klasy IV-VIII

Wkład własny finansowy w wysokości 10 090,00 został zapewniony z wpłat rodziców.

Organizacja wycieczek ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Licznik odwiedzin : 8670