Święta majowe

Opublikowano: wtorek, 05, maj 2015

5 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów  świąt majowych. Są to ważne dla każdego Polaka dni. 1 maja obchodzimy rocznicę wejsćia Polski do Unii Europejskiej i Swięto Pracy, 2 maja to świeto flagii, a 3 maja to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę. 


  9 maja to święto Europy.
W naszej szkole obchody tych świąt były równie uroczyste. Uczniowie klas I, III, IV i V, a także przedszkolaczki pod opieką pani Kasi Drogosz i pani Dorotki Morton wystawili piękne przedstawienie. Po wejściu na salę gimnastyczną naszą uwagę przykuły ciekawe dekoracje.Wszyscu uczniowie szkoły ubrani byli odświętnie w stroje galowe z przypietymi do bluzek biało- czerwonymi kotylionami. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie rozpoczął się spektakl. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, refleksyjnych wierszy. Całość poparta była prezentacjami multimedialnymi przybliżającymi te świeta nawet najmłoszym dzieciaczkom.  Aktorzy starali się także przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. Na koniec nagrodziliśmy młodych aktorów gromkimi brawami, po czym wszyscy rozeszli się na lekcje.
To przedstawienie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Odsłony: 2984

Licznik odwiedzin : 7299