NIezbędnik MEN

Opublikowano: środa, 09, wrzesień 2015

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Niezbędnik” na nowy rok szkolny, który znaleźć można pod adresem https://men.gov.pl/niezbednik. Zgromadzone zostały w nim informacje na temat wszystkich zmian, jakie zachodzą obecnie w polskiej edukacji. MEN zachęca uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się z jego treścią.

W ministerialnym „Niezbędniku” na nowy rok szkolny znaleźć można informacje związane z drugim rokiem reformy podręcznikowej (podczas nadchodzących semestrów nauki z bezpłatnych książek korzystać będą nie tylko pierwszoklasiści, ale też uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie pierwszych klas gimnazjum), wiadomości o realizowanych sposobach wyeliminowania w szkołach tzw. „śmieciowego” jedzenia, wprowadzonych zmianach w ocenianiu dzieci na lekcjach WF-u czy też najważniejsze dane dotyczące ubezpieczenia uczniów i składek na radę rodziców. Nowości wchodzące w życie w tym roku szkolnym dotyczą także przedszkoli (gdzie od 1 września 2015 r. mają zagwarantowane miejsce wszystkie czterolatki) oraz spraw związanych z obecnością w polskim szkolnictwie dzieci cudzoziemskich.

 
„Niezbędnik” znaleźć można na witrynie MEN, pod adresem: https://men.gov.pl/niezbednik. Udostępniony został on również w wersji pdf - kliknij TUTAJ.
 
Na stronie Ministerstwa Edukacji obejrzeć można również film pt. „Zanim pójdziemy do szkoły. Co nowego w nadchodzącym roku szkolnym”, który wprowadza widzów w specyfikę tegorocznych zmian w oświacie - aby się z nim zapoznać kliknij TUTAJ
 
Zainteresowani znajdą na witrynie MEN także pakiet materiałów informacyjnych dotyczących zmian w przepisach prawa wchodzących w życie 1 września 2015 r. - kliknij TUTAJ
 
Odsłony: 3510

Licznik odwiedzin : 10722