Dzień Chłopaka pod hasłem "Żyj zdrowo, na sportowo"

Opublikowano: poniedziałek, 12, październik 2015

Festyn już za nami, więc powspominajmy! Udało się wspaniale, mimo kiepskiej pogody 11 października 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Sędowicach został zorganizowany Dzień Chłopaka pod hasłem Żyj zdrowo, na sportowo!, którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia.

 

Głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski ale do organizacji włączyli się wszyscy nauczyciele, uczniowie i bardzo wielu rodziców, którzy przygotowali przepyszne zdrowe potrawy.

Tego dnia nie dopisała pogoda, ale dopisała frekwencja i z zaproszenia skorzystało wielu uczniów z rodzicami oraz absolwentów naszej szkoły. Nikt się nie nudził, każdy znalazł coś dla siebie. Fani sportu mogli pograć w piłkę nożną. Drużyny składały się z tatusiów i synów, a dla pań małych i dużych był mecz w „Dwa Ognie”.

Dodatkową atrakcją była degustacja potraw przygotowanych przez mamy i uczniów.

Na stołach pojawiły się ciasta marchewkowe, szpinakowe, wspaniałe zielone ślimaki, pieczone chleby, serniki, muffinki, stosy zdrowych, kolorowych kanapek. Były też sałatki przygotowane bez majonezów i niezdrowych składników. Do popicia mamy przyrządziły soki i różne kolorowe kompoty, a na rozgrzewkę herbatkę.

Stoły uginały się od wspaniałych, kolorowych potraw. Każda z nich opisana była: nazwą dania i listą produktów wykorzystanych do jej przygotowania. Czy są one zdrowie można było sprawdzić na gazetce dotyczącej zdrowego odżywiania, która wisiała nad stołami.

Dla chętnych na placu szkolnym rozpalono ognisko przy którym można było się zagrzać i upiec (już mniej zdrową J ) kiełbaskę.

 

Za ogromny wkład w przygotowanie potraw brawa i podziękowania należą się mamom, które włożyły naprawdę ogrom pracy i poświęciły niedzielne popołudnie na przygotowanie potraw. DZIĘKUJEMY i polecamy się na przyszłość.

 

Odsłony: 4767

Licznik odwiedzin : 10722